Flash Bellek içindeki görünmeyen dosya ve klasörleri açma

Bilgisayar kullanırken en çok başımıza gelen sinir bozucu şeylerden biri de flash bellek içeriğimizin görenmemesidir. Genellikle flash belleklerimize virüs bulaşınca bu olay başımıza geliyor. Sizin de başınıza muhtemelen böyle bir şey gelmiştir. Böyle bir durumda endişelenmenize  gerek yoktur. Basit birkaç adımla bu sorunu çözebiliriz. Aşağıdaki adımları takip ederek bu sorunu çözmüş olacaksınız.

1-   Öncelikle flash belleğimize tıklayıp içeriğini görüntüleyelim.
2-   Daha sonra üst menüden görünüme ordan da seçeneklere tıklıyorsunuz. Bazı durumlarda sol üst köşede dosya kısmına da tıklayabilirsiniz. Tıklama işleminden sonra Klasör ve arama seçeneklerini seçiyorsunuz.

3-   sonra Klasör ve arama seçeneklerini seçtikten sonra Görünüme tıklıyorsunuz.Buradanda gizli dosyaları göstere tıklıyoruz.Ardında Korunan işletim sistemi önündeki tiki kaldırıyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra tamam deyip kapatıyoruz. Artık flash belleğin içini görebilirsiniz.

Size tavsiyemiz: Bu işlemlerden sonra bütün belgelerinizi alınız ve biçimlendiriniz. Ve bundan sonra flash belleğini her bilgisayarda kullanmayınız.

Sınıf Öğretmenleri

57 kez okundu

YORUM YAZIN